درباره ما

با توجه به گسترش علوم دندانپزشکی و ورود روش های جدید درمانی و تکنولوژی های نوین به دانش دندانپزشکی و از طرفی ثابت ماندن طول مدت دوره دندانپزشکی عمومی طی سالیان متمادی، جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران جهت ارتقاء سطح کیفی درمانهای متداول و ارتقاء سطح دانش علوم کاربردی دندانپزشکان، بعنوان اولین مرکز آموزشی آکادمیک در سال 84 اقدام به طراحی و تدوین دوره های تخصصی کوتاه مدت و میان مدت دندانپزشکی نموده است.

جهاددانشگاهی در طول این زمان تمام تلاش خود را جهت پر نمودن خلاء آموزشی بین مقطع دندانپزشکی عمومی و رشته های مختلف تخصصی نموده و با ورود بسیار مؤثر در عرصه دوره¬های آموزشی کاربردی دندانپزشکی تاکنون بیش از 5000 نفر از دندانپزشکان محترم را آموزش داده است که در نوع خود منحصر به فرد است.

همچنین با توجه به اهمیت موضوع بهداشت و سلامت دهان و دندان در جامعه و نقش آن در تحولات اساسی کشور، معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به عنوان یکی از مجموعه­ های پیشرو در ارائه خدمات آموزشی مرتبط و متناسب با نیازهای بهداشتی جامعه، اقدام به تدوین و ارائه دوره ­های کوتاه مدت آموزشی در حوزه­ های مختلف دندانپزشکی نموده است تا علاوه بر انتقال دانش روز پزشکی، در زمینه توانمندسازی نیروهای متخصص و شاغل در حوزه سلامت ایفای نقش نماید.

نوآوری و دقت در اجرای کیفی دوره ­ها براساس آخرین دستاوردهای این حوزه، برنامه­ ریزی و مدیریت صحیح و منظم، استفاده از اساتید مجرب دانشگاهی و ارائه گواهینامه پایان دوره معتبر که قابل ترجمه می باشد از ویژگی­ های مهم دوره­ های آموزشی این معاونت محسوب می شود.

چشم انداز معاونت:

به عنوان موسسه پیشرو در ارائه آموزش­های کاربردی و آینده نگر (دانشی و مهارتی) در حوزه بهداشت، سلامت و درمان با بهره گیری از توان داخلی و خارجی و در سطح ملی و منطقه­ای فعالیت می­ نماید.

ماموریت معاونت:

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، در زمینه آموزش های دانشی و مهارتی حوزه سلامت فعالیت میکند و با انتقال آخرین یافته های علمی داخلی و بین المللی به دانشجویان، فارغ التحصیلان و علاقه مندان رشته های مرتبط با حوزه سلامت، به ارتقاء سطح بهداشت جامعه کمک نموده و به تبع آن نشاط بیشتر در جامعه ایجاد می نماید.

اهداف کلی:

1- اعتلای سطح دانش و مهارت گروه­های علوم پزشکی

2- ارتقای سطح دانش عمومی جامعه در حوزه بهداشت و سلامت

3- تربیت نیروهای حرفهای مورد نیاز در حوزه سلامت و بهداشت

4- نیازسنجی آموزشی و تدوین دوره های دانشی و مهارتی در حوزه سلامت و بهداشت

دستاوردهای شاخص دیگر:

    ارائه فعالیت­های آموزشی دانش­ محور، مهارت محور و شغل محور جهت پرسنل دستگاه­ ها و سازمان­های مختلف دولتی و غیر دولتی از جمله دوره ­های مهارتی حرفه ­ای مانند امداد و کمک­های اولیه، دوره­ های دستیار دندانپزشک، تکنسین داروخانه، تجهیزات پزشکی و دوره ­های زبان­های خارجی

   ارتباط با مراکز آموزش­های بین المللی عالی و تخصصی پیشرفته و صدور گواهی مشترک

   اجرای دوره­ های آموزشی نیمه حضوری و غیر حضوری آموزش­های مهارتی-شغلی

تولید و انتشار محتوا برای دوره­های آموزشی از جمله کتاب کمک ­های اولیه و فوریت ­های پزشکی و دستیار دندانپزشک (ویژه عموم)، تکنسین داروخانه

  همکاری­ های آموزشی با دانشگاه­ها و مراکز و انجمن­های علمی-تخصصی داخل و خارج کشور و اجرای دوره­ های آموزشی تخصصی دندانپزشکی با مشارکت آکادمی ایمپلنت آمریکا

   طراحی، تدوین و برگزاری دوره­های تخصصی ویژه گروه پزشکی، پرستاری، مامایی، آمادگی دوران بارداری و دندانپزشکی از جمله طب سوزنی علمی و هومیوپاتی، ICU-CCU، ایمپلنت­ های دندانی، ترمیمی-زیبایی و . . . در جهت انتقال دانش روز پزشکی، در زمینه توانمندسازی نیروهای متخصص و مشاغل مرتبط

   برگزاری همایش­ها و کارگاه­های آموزشی گوناگون از جمله کارگاه آموزشی مشاوره ژنتیک و گردهمایی تکنسی­های داروخانه

   تولید و توزیع بسته­ های آموزشی مرتبط با مباحث تربیتی و روانشناختی از جمله بسته­ های «چگونگی ارتباط موثر با فرزندان»، «پیشگیری از آسیب ­های اجتماعی در نوجوانان»، «بلوغ و تربیت جنسی در کودکان و نوجوانان» و . . . .